Az alaptábor ötezer méteres magasságát először busszal és autóval, majd háromezer métertől már gyalogosan közelítették meg a mászók. Az interneten is olvasható útinaplójuk szerint az elmúlt másfél hét alatt többek között Askoléban (3055 m), Paiyuban (3400 m), Urdukasban (4034 m), majd Goro II-ben (4424 m) is táboroztak, és múlt hét végén érték el a „hegyek királyának” is nevezett K2 alaptáborát. Az expedíció honlapján közöltek szerint Dávid és Szilárd is jól vannak, fizikálisan és mentálisan is felkészültek az akklimatizációs körökre, ezek után másznak majd tovább.
A sportolók ilyenkor egyre följebb merészkednek a hegyre, ahol egy éjszakát pihennek, majd vörösvértestekkel felvértezve visszatérnek pihenni az alaptáborba. Itt egyébként berendezkedtek a sátrukban, kipakolták az eszközeiket és áramot telepítettek új átmeneti otthonukba. A K2 a Föld második legmagasabb hegycsúcsa Pakisztán és Kína határán, a Karakorum hegységben. A csúcs tengerszint feletti magassága 8611 méter, itt még nem járt magyar hegymászó.

A Karakorum csúcsa a Föld második legmagasabb pontja
A hegyet elsőként két olasz hódította meg 1954-ben.
A K2 – a himalájai csúcsokkal ellentétben – leginkább a nyári időszakban mászható, hiszen a hatalmas hegyvonulat a monszunnal érkező csapadékot felfogja, így annak hatása a Karakorumban már nem igazán érzékelhető. 2005-ben Kollár Lajos vezetésével Erőss Zsolt és csapata kísérelte meg elérni a csúcsot, Erőss azonban az időjárási viszonyok miatt 8350 méterről kénytelen volt visszafordulni. Magyarok közül utoljára Suhajda Szilárd és Varga Csaba tett kísérletet a legmagasabb pont elérésére 2015-ben. Akkor az összes magasabban elhelyezkedő tábort elvitte egy lavina, megsemmisítve a sátrakat és a felszereléseket is egyben. A tavaly nyári szezonban senki nem mászta meg a K2-t, azonban Szilárdnak és Csabának sikerült a helyszínen lévő 100 hegymászó közül a legmagasabbra, 7400 méterig jutni.