Előzőleg Kiss László – elébe menve a szerdai százhalombattai testületi ülésnek – egy május 10-én kelt levelet küldött a Pest megyei város polgármesterének. Ebben lemondott a város díszpolgára cím viseléséről, és egyúttal arra kérte a képviselő-testületet, hogy a róla elvezett városi sportuszoda átnevezéséről is hozzon döntést.
– A képviselők a rendkívüli ülésen a lemondást tudomásul véve az adományozásról szóló határozatot visszavonták, így Kiss László a cím használatára a továbbiakban nem jogosult – áll az ülésről készült összefoglalóban. Ugyancsak döntés született az eddig a volt szövetségi kapitány nevét viselő városi sportuszoda átnevezéséről is, amelynek a neve Sportuszoda lesz.
Ismert, Kiss László április 7-én mondott le tisztségéről, miután a Privátkopó megírta, hogy 1961-ben, 21 éves korában két másik úszóval megerőszakolt egy fiatal lányt, amiért három év börtönre ítélték, ebből azonban csak húsz hónapot töltött le.

Százhalombatta megvált a volt sportvezető emlékétől
Később kiderült az is, hogy Kiss László nem Takáts Zsuzsannával erőszakoskodott először, 1960. december 30-án két társával szexre akart kényszeríteni egy 18 éves lányt a margitszigeti medencében. Erről Lantos felesége, Ducza Anikó olimpiai bronzérmes tornász a TV2 Tények című műsorában azt mondta: tudja, ki volt a másik két férfi, de nem árulja el a nevüket. A Blikk információi szerint ebből az esetből nem lett rendőrségi ügy, ám a testület elnöksége január 26-tól április 26-ig eltiltotta a versenyzőt mindennemű sporttevékenységtől és az uszodák látogatásától.
Ezenkívül június 5-én, Takáts Zsuzsanna megerőszakolásának másnapján újabb lányt szemeltek ki maguknak Kissék. Az eset ugyanott, Várszegiéknek a sportuszoda területén lévő lakásában játszódott le, ahová Takáts Zsuzsannát az előző napon Lantos becsalta. Az ügyészség vádat emelt a három úszó ellen ebben az ügyben is, de a lány utóbb nem kívánta Kiss László megbüntetését.
Ezt mondta az elkövető a botrány során
Április 5.: „Méltatlan lenne 55 év után, ha magyarázkodni kezdenék. Ott az ítélet, senki nem adna hitelt a szavaimnak.”
Április 5.: „Beszélhetnénk arról, hogy 1961-ben mennyire volt megalapozott az ügyünkben hozott ítélet. Mennyire volt bebizonyítva mindaz, ami az ítéletben olvasható.”
Április 7.: „1961-ben koholt vádak alapján, koncepciós perben született meg az a döntés, amelyet utóbb ártó és lejárató szándékkal tettek közzé rólam.”
Április 7.: „Kijelentem, hogy az ítéletben foglalt cselekményt soha, semmilyen körülmények között nem követtem el.”
Április 7.: „Én ugyanaz az ember vagyok, mint aki egy héttel vagy 50 évvel ezelőtt voltam! Világéletemben tisztességesen, a munkámért és ezáltal a magyar sportért éltem.”
Május 6.: „Örülök, ha a hölgy él, mert így legalább esély van arra, hogy tisztázódjanak dolgok.”
Május 11.: „Nem a húsz-, hanem a hetvenöt éves Kiss László kér bocsánatot.”