Saját kizárását megelőzve bejelentette a Jobbikból való távozását Volner János, a párt alelnöke. Vele együtt Apáti István is párttagságának megszüntetése mellett döntött.
Volner az ellene indított, tegnapi etikai és fegyelmi bizottsági eljárás előtt tartott sajtótájékoztatóján közölte: a Jobbik vezetői már előre kihirdették az ítéletet. – Egy olyan koncepciós eljárásra készülnek, amelynek végén engem a saját pártomból kizárnak, csak azért, mert nem támogattam, és hosszú ideje hevesen elleneztem a Jobbik balratolódását, egy liberális, balközép párttal, az LMP-vel való szoros szövetséget, valamint hogy Soros György embereivel történjen a párt külföldi kapcsolatépítése – sorolta Volner, aki emiatt döntött úgy, hogy – megelőzve az etikai vizsgálatot – maga lép ki a pártból.
A politikus szerint a Jobbik elesett, a nemzeti ügy képviselete a párton belül elveszett. – Úgy nem lehet nemzeti ügyeket képviselni, hogy időközi választásokon Gyurcsány Ferenc pártját segítjük, miként úgy sem, hogy taktikai megfontolásból – csak mert a liberális szövetségeseknek nem tetszene az ország megvédése – a párt visszavonul – fogalmazott a kilépett politikus. Volner erkölcstelennek tartja, hogy egyesek úgy loptak egy pártot maguknak, hogy az ideológiát semmissé tették, elmosták a jobb- és baloldal közti határokat.
Most egy olyan szociálliberális erőkkel kötendő szövetségbe próbálják belehajszolni a Jobbikot, ami a semmibe vezet.
A politikus arra is kitért, hogy további négy személy van a frakcióban, akik vagy értékrendbeli különbözőségek miatt vívódnak, vagy a pártvezetés dilettantizmusa miatt fontolgatják kilépésüket. Neveket ugyan nem mondott, de annyit elismert, ez a négy képviselő nem támogatta a frakcióból való kizárását. Volner szerint egyébként már alig ezer aktív tagja van a Jobbiknak, ami a pártszakadással és az ő kilépésével tovább csökkenhet.

A politikus a jövőben a nemzeti politikát kívánja képviselni a parlamentben
Fotó: Teknős Miklós
A képviselő úgy vélekedett, hogy a Jobbik a megélhetési politizálást választotta. – Szomorú, hogy az elnökségnek a biztosan fizető parlamenti helyek és az éves szinten 2,7 milliárd forintos állami támogatás a fontos, azonban én nem a megélhetési politizálás miatt jöttem ide – hangsúlyozta.
A Jobbikban régóta megfigyelhető értékrendválságról azt mondta, a legtöbb őrültséget, amelyet Vona Gábor elkövetett, legyilkolva a tagságot és a nemzeti identitást, az elnökség tagjaként hosszú időn keresztül próbálta fékezni. – Ennek ellenére soha nem fogom megbocsátani magamnak, hogy a tavaszi tisztújításon nem vállaltam az elnöki jelölést. Sajnálom, hogy hittem Sneider Tamás szavainak, miszerint a nemzeti irányról nem térünk le. Mára Sneider a Jobbikot egy menthetetlenül süllyedő hajóronccsá tette – jelentette ki a távozó alelnök.
A volt jobbikos hangsúlyozta, azt a fedőt, amelyet egy bizonyos, szennyel teli fazékon rajta tartott, elengedi. – Jöjjön aminek jönnie kell. Nem fogok senkit gusztustalanul személyeskedve támadni, nem fogok a Jobbikból titkokat kihozni, de a jövőben nem is fogom megakadályozni, hogy a párt balratolódását előkészítő vezetőkkel kapcsolatban az igazság kiderüljön. Legyen szó pénzügyi, politikai részletekről vagy bármi olyasmiről, amelyek megismerésére a közvélemény joggal tart igényt. A jövőben senkit nem tartok vissza ezen részletek nyilvánossá tételétől. Higgyék el, kemény lesz – fogalmazott Volner.
A politikus a jövőjével kapcsolatban nem kívánt nyilatkozni, annyit jelzett, Apáti István és Fülöp Erik vele tartanak, és nemzeti politikát kívánnak képviselni a parlamentben. A mandátumát azonban nem adja vissza a Jobbiknak, inkább arra lenne kíváncsi, a párt jelenlegi vezetése hogyan számol el a lelkiismeretével.
Ismert, Volner János nemrégiben egy nyilvánosságra került levélben bírálta a Jobbik vezetését, és az elnökség feloszlatása mellett rendkívüli tisztújítás összehívását szorgalmazta. Válaszul a Jobbik frakciója még aznap este kizárta a képviselőcsoportból, tagságát pedig az ellene kezdeményezett etikai vizsgálat idejére felfüggesztette. A bizottság tegnap este ült volna össze, hogy döntsön az alelnök párttagságáról, amit Volner megelőzött, és bejelentette távozását.