A résztvevők a Hősök terén gyülekeztek, majd átvonultak a Parlamenthez. Többen magyar és uniós zászlókat, valamint fehér szalagot vittek magukkal. A Kossuth térnél felállított színpadon a felszólalók bírálták a munkaidőkeret önkéntes bővítéséről szóló változásait.
Az ország több nagyvárosában is az utcára hívták az embereket a munka törvénykönyvének módosítása ellen tiltakozók. Győrben a városháza előtt gyülekeztek a demonstrálók, majd elvonultak a Fidesz székházához is, ahol mécseseket gyújtottak. A vonulásos tüntetést a rendőrség biztosította.
Békéscsabán az Andrássy úton vonultak végig kereplővel és piros lapokkal a Kossuth szoborhoz, ahol szakszervezeti vezetők, pedagógusok és diákok szólaltak fel a törvény ellen. Szegeden a kormányhivatal elől az Aradi vértanúk terére vonult a tömeg, ahol civil és politikai szereplők fogalmazták meg a követeléseiket.
Miskolcon táblákkal és hangosbemondóval tiltakoztak a kormány intézkedései ellen, a rendőrök itt is biztosították a tüntetést.
Tüntetők az MTVA-székháznál
Az önkéntes túlmunka idő bővítéséről szóló törvény ellen demonstráltak civil szervezetek, az ellenzéki pártok támogatásával vasárnap Budapesten. A demonstráció hivatalosan késő délután ért véget a Kossuth téren. A tüntetők innen a Kunigunda utcába vonultak az MTVA székházához. Késő este könnygázt alkalmazott a rendőrség.
Az MTI tudósítói a helyszínről azt jelentették, a demonstrálókkal vonuló ellenzéki politikusok be akarják olvastatni követeléseiket a közmédiában.
A helyszínen több parlamenti képviselőt rendőri kíséret mellett beengedtek az MTVA-székházba. Köztük volt Kepli Lajos és Stummer János jobbikos képviselő, Varju László, a Demokratikus Koalíció képviselője, Kunhalmi Ágnes, MSZP-s képviselő, valamint Hadházy Ákos és Szél Bernadett független országgyűlési képviselő.
A rendőrség honlapján azt írta: a Kunigunda utcában összegyűltek közül többen petárdákkal, üvegekkel és más tárgyakkal dobálták meg a biztosításban részt vevő rendőröket, majd a rendőrsorfalra nyomták az elöl állókat, akik közül néhányan a földre kerültek, rosszul lettek. A rendőröket ért erőszakos támadás, illetve a demonstráció első soraiban tartózkodók testi épségének védelme érdekében a rendőrök többszöri felszólítást követően könnygázt alkalmaztak.
A rendőrök a sérülteket a sorfal mögé kísérték, intézkednek egészségügyi ellátásukra – írta a Budapesti Rendőr-főkapitányság.