– Ön sikeresen vette az akadályt, és Heves megye 2-es számú választókerületében legyőzte Vona Gábort, aki hazai pályának tekintette a körzetet. Mi volt a siker titka?
– Az első, hogy nagyon sokan és nagyon sokat dolgoztunk a siker érdekében. A második pedig az, hogy Vona Gábor nem volt hiteles. Ő engem a leszakadás emberének nevezett, míg saját magát a felemelkedés zálogának tartotta. Ezzel szemben az elmúlt évben Gyöngyösön és környékén egyre több munkahely jött létre, s a bérek is folyamatosan emelkednek – a rendszerváltás óta nem dolgoznak ennyien a környéken, mint napjainkban –, és egyre vonzóbb környékké vált a vidék. A Mátrában eltöltött vendégéjszakák száma a duplájára nőtt, valamint Gyöngyösön hozott létre gyáregységet a német B. Braun gyógyszeripari cég. Nem Franciaországban, nem a környező országokban, hanem itt, Magyarországon, Gyöngyösön. Úgy gondolom, ezek voltak a siker kulcsai.
– Sokan úgy vélték, hogyha a Jobbik csak egyéni választókörzet nyert volna meg, az biztos a gyöngyösi lett volna. Ön találkozott ezekkel a vélekedésekkel, és ha igen, mi a véleménye róla?
– Igen, hallottam róluk. Ahogy a miniszterelnök, Orbán Viktor mondta, nekünk mindenért duplaannyit kell dolgoznunk. Ez Gyöngyösön triplaannyi munkát jelentett, ami meghozta az eredményét. Ahogy az utolsó választáson, úgy most is szoros volt az eredmény, de a Jobbik és Vona Gábor már kevésbé volt erős.
– Az adatok szerint a választókörzetben a falvakban ön sokkal erősebben szerepelt, míg a hírek szerint Gyöngyösön Vona volt az erősebb. Mi lehet ennek az oka?
– Az adatok igazak, a közel félszáz kistelepülésen én, valamint a Fidesz–KDNP jobban szerepelt, mint Vona, ám tagadhatatlan, hogy a jobbikos politikus Gyöngyösön több támogatót szerzett. Erre azt tudom felelni, hogy neki van egyfajta legendája a városban. Mint tudjuk, sokszor hivatkozik magára gyöngyösiként, ami annyiból igaz, hogy a párt elnöke a város szülötte. Azonban Vona már régóta nem él a környéken. Az általa elért, relatíve magas szavazatszám egyebek mellett annak tudható be, hogy helyi emberként állítja be magát a választók előtt. A falvakba, kitelepülésekre viszont ez az üzenetét már nem sikerült eljuttatnia, így ezeken a helyeken emiatt szerepelhetett gyengébben a Jobbik elnöke.