A kormányrendelet szerint mindenki, aki 2015. március 5-én a pénztár tagja volt és valamelyik rendészeti szervnél dolgozott, továbbá veszteségét a pénztár elszámolta, 2017. február 1. és június 30. között benyújthatja felettesénél a kártalanítási igényét. A felettes 30 napon belül továbbítja a kérést a szerv vezetőjének, aki tíz napon belül dönt, és ha a kérelem megfelelt a jogszabálynak, további 15 napon belül átutalják a pénzt.
A jogszabály a kártalanítás kapcsán azt is kimondja, hogy az érintett egészségpénztári tagoknak a munkáltató javára le kell mondania minden további követelésről. A bedőlt Honvéd Egészségpénztár csak a nevében volt honvéd, annak a Honvédelmi Minisztériumhoz nincs és nem is volt köze. A pénztár bukásához az vezetett, hogy a tagság pénzének jelentős részét a brókerbotrányban érintett DRB Bankban kezelték. A bedőlt egészségpénztárban több fegyveres testület állományi tagjának volt számlája. A 27 ezer pénztártag nagyobb része katona volt, de rendészeti és titkosszolgálati dolgozók sem juthattak hozzá az összesen 1,8 milliárd forintnyi megtakarításukhoz. A Honvéd Egészségpénztár idén március 13-ával olvadt be a Prémium Egészségpénztárba.
A Magyar Közlönyben a honvédséggel kapcsolatos további kormányhatározatok is olvashatók, köztük a kecskeméti MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis katonai-polgári közös használatáról és az ahhoz szükséges fejlesztések pénzügyi forrásáról szóló. A jogszabályból kiderül, hogy a Modern városok program keretében a repülőtér katonai funkcióinak kiváltása érdekében 2017–2018-ban több mint 3,4 milliárd forintot biztosítanak a központi költségvetés Honvédelmi Minisztérium és a Miniszterelnökség fejezetében.
A repülőtér tervezett polgári részének megvalósításához két év alatt további csaknem 2,1 milliárd forintot biztosítanak a fent említett tárcák költségvetési fejezeteiből. Az összesen mintegy 5,5 milliárdos kecskeméti repülőtér-bővítést a kormány nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházásnak minősítette. Orbán Viktor miniszterelnök idén februárban, Kecskeméten tett látogatása során jelentette be: megállapodás született arról, hogy épül egy kifejezetten polgári célokat szolgáló kifutópálya a kecskeméti légibázison. A beruházás egy 25 milliárd forint értékű, Kecskemét gazdaságfejlesztési programjáról szóló megállapodás része.