Évente akár ötször is megfordulhattak Bőnyben az orosz katonai titkosszolgálat (GRU) emberei, akik az október 26-án rendőrökre támadó Győrkös Istvánnal és a Magyar Nemzeti Arcvonal (MNA) tagjaival együtt hadijátékokon vettek részt 2010 és 2012 között. Céljuk a szervezethez köthető hungarista portál, a Hídfő megszerzése volt, amelyet aztán Moszkva az érdekeinek megfelelő álhírek terjesztésére használt fel
– közölte a hét végén a New York Times.
Molnár Zsolt, az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának szocialista elnöke az amerikai lapnak azt mondta: az airsoft, vagyis tulajdonképen légfegyverekkel vívott „csaták” egyfajta katonai kiképzés részét jelentették, amelyek nem ütköztek jogszabályokba. Ennek ellenére az MSZP-s képviselő és a cikkben szintén megszólaló Szél Bernadett, az LMP társelnöke azt sugallta, hogy a kormány nem vett tudomást az oroszok és a szélsőjobboldali mozgalom jelentette veszélyről.
A cikkre jellemző, hogy kapcsolatot igyekszik kimutatni a magyar jobboldal egésze és Moszkva között. Ennek igazolására a szerző megemlíti például, hogy az oroszok bővítik a paksi atomerőművet, de beszámol Kovács Béla jobbikos európai parlamenti képviselő kémkedési ügyéről is, amit szerinte a hatóságok nem igazán igyekeznek felderíteni.

A kormányváltás óta szorítják vissza a szélsőséges csoportokat
Érdemes felidézni, hogy Lázár János az egyik novemberi Kormányinfón elmondta: a Magyar Gárda és hasonló szervezetek a Jobbik támogatásával virágoztak 2006–2010 között, ezért az akkori kormányt is terheli felelősség, azóta viszont kemény rendőri és titkosszolgálati munka hatására ezek a szervezetek visszaszorultak, és a Magyar Nemzeti Arcvonalnak is már csak hét aktív tagja volt a legutóbbi időkben.
A Molnár Zsolt által a The New York Times kérdésére elmondottak is a szakszolgálatoktól származnak. Pálvölgyi Péter őrnagy, a Nemzeti Nyomozó Iroda kiemelt főnyomozója sem véletlenül jelent meg társával Győrkösnél. A rendőrök házkutatásra készültek, ám mielőtt beléphettek volna a lakásba, az MNA alapítója tüzet nyitott rájuk, és megölte a rendőrfőtisztet.
A 76 éves Győrkös Istvánt végül ártalmatlanították, majd hivatalos személy sérelmére elkövetett, több ember életét veszélyeztető emberölés és lőfegyverrel visszaélés bűntette miatt nyomozás indult ellene.