Panasszal élt a nevére egy osztrák bankban elhelyezett befektetési minőségű arany lefoglalása ellen a bűnszervezetben, üzletszerűen, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás elkövetésével gyanúsított Czeglédy Csaba, de a Legfőbb Ügyészség elutasította a beadványát – értesült a Magyar Idők a hatóságtól.
Az Éljen Szombathely!–MSZP–DK–Együtt szombathelyi önkormányzati képviselője, aki ügyvédként az MSZP és a DK jogi képviseletét is ellátta, korábban tagadta, hogy köze lenne az egy kilogramm tömegű és nagyságrendileg tízmillió forint értékű nemesfémhez. A Legfőbb Ügyészség kérdésünkre közölte: a Czeglédy nevén lévő széf teljes tartalmát vagyonbiztosítás céljából foglalták le ugyanis, a rendelkezésre álló bizonyítékok alapján megállapítható, hogy a baloldali politikust olyan bűncselekmény megalapozott gyanúja terheli, amely miatt – ha az elkövetés bizonyítást nyer – vagyonelkobzásnak van helye.
Mint ismert, a gyanú szerint a Czeglédy Csaba által vezetett, munkaerő-közvetítést végző Human Operator Zrt. köré szerveződő céghálózat 2013 és 2016 között mintegy hárommilliárd forint kárt okozott az állami költségvetésnek. Az eljárásban eddig tizenegy embert vettek őrizetbe, majd helyeztek előzetes letartóztatásba.
A kormánypártok arra gyanakodnak, hogy Czeglédynek nem ez az osztrák széf volt az egyetlen titkos rejtekhelye, hiszen bűnszervezetével több mint hárommilliárdot csalt el, és – mint mondták – a pénz nagy része még mindig hiányzik, ez a tízmillió pedig csak csepp lehet a tengerben. A Fidesz és a KDNP már többször felszólította az MSZP-t és a DK-t, hogy árulják el, mit tudnak a bűncselekményekről. Az efféle kérdésekre azonban nem adtak egyértelmű választ, Czeglédy Csaba előzetes letartóztatása után viszont szabadon bocsátását, az általuk koncepciósnak nevezett eljárás megszüntetését követelték.
Emlékezetes az is, hogy Simon Gábor, az MSZP korábbi elnökhelyettese több száz milliót rejtegetett Ausztriában. A pénzről a volt szocialista politikus úgy nyilatkozott, hogy az összeg vagyonkezelés céljából került hozzá, egyebet viszont nem árult el, így a pénz forrása ismeretlen maradt.