Két hónappal meghosszabbították a BKK e-jegyrendszer-botrányhoz kapcsolódóan a Nemzeti Nyomozó Irodánál (NNI) indult három nyomozás határidejét. Az egyik nyomozást hűtlen kezelés gyanúja miatt folytatják, mivel az e-jegyrendszer fejlesztési hibái miatt kár érte a BKK-t. Ennek a nyomozásnak a során vélhetően a BKK és a fejlesztőcég, a T-Systems felelősségét vizsgálják a történtekben. Ebben az ügyben november 27-ig hosszabbították meg a nyomozást. Információs rendszer vagy adat megsértésének gyanúja miatt folyik nyomozás az ellen az ismeretlen hekker ellen, aki feltörte az e-jegyrendszert, és ennek dokumentációját eljuttatta a 24.hu internetes portálnak.
A nyomozás határideje ebben az ügyben november 25., csakúgy, mint a személyes adattal való visszaélés miatt indult eljárásé. Ez utóbbi azután indult, hogy a 24.hu átadott egy több ezer felhasználó adatait tartalmazó listát a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnak, miután egy hekker feltörte a Bubi rendszerét és ellopta a regisztrált felhasználók adatait. Az ORFK Kommunikációs Szolgálatának közlése szerint egyik nyomozásnak sincs még gyanúsítottja, valamint a nyomozások érdekeire tekintettel a rendőrség nem ad bővebb tájékoztatást az eljárásokról.

Két hónappal meghosszabbították a vizsgálatok határidejét
Ismeretes, nyáron egy 18 éves kisvárdai középiskolás fiú, kihasználva a BKK fejlesztés alatt álló e-jegyrendszerének hibáit, 50 forintért vásárolt havi BKV-bérletet. A fiú nem tört fel semmilyen kódot, nem szerzett meg kényes adatokat, hanem böngészőparamétert módosítva 50 forintra írta át a havi e-bérlet árát, amit a rendszerhiba miatt jóvá is hagyott a program. A fiatal nem használta fel a bérletet, a hibát jelezte a BKK-nak e-mailben, ám a rendszerfejlesztő
T-Systems Magyarország feljelentette őt.
A nyomozást bűncselekmény hiányában megszüntették ellene. A fiú a Facebookon lévő Etikus bűnöző nevű oldalára hétfőn írta ki, hogy visszakapta az 50 forintját. A T-Systems időközben megvált attól a két középvezetőjétől, akik a fejlesztésért felelősek voltak. Úgy tudjuk, hogy a nyílt nyomozások mellett továbbra is zajlik operatív, azaz titkos nyomozás.
A 18 éves fiú előállításának hírére először a BKK Facebook-oldalát bénították le a tömegesen odalátogatók, majd előbb az e-jegyrendszert, azután pedig a BKK és a T-Systems honlapját túlterheléses támadássorozat érte, a rendszer 72 órára összeomlott. Az operatív nyomozás a célzott, szándékos túlterheléses és sérülékenységekre irányuló támadás kivitelezőit és pénzelőit akarja felkutatni. Profikat keresnek, hiszen a nagy sávszélességet és számítási kapacitást igénylő támadássorozat – csúcspontján 50 millió „látogató” a szokásos 300-400 helyett – komoly anyagi és humán ráfordítást igényelt, célzottsága és szervezettsége miatt kizárható, hogy ilyen rövid idő alatt különálló, elszigetelt támadási forrásokból érkezett.