A jó, a rossz és a csúf zárójelenetére emlékeztető pisztolypárbajt játszott le Farkasházy és Havas tegnap a Népszabadságról Kálmán Olgánál. Egy hosszabb felvezetésben kirúgásokkal tűzdelt újságíró karrierjükről szóló eposzokat szavaltak az ATV-ben. Aztán a Hócipő alapítója műfajt váltott, és halkan felcsendült a Rekviem a szocialista napilapért című darab. A humorista elborzadt azon, ahogy az újságírókkal bántak. A farzsebéből elő is vett egy pakli antiszemita kártyát. Kálmán Olga vette is a lapot, és jól lejátszották, hogy a módszer tulajdonképpen a Saul fia című Oscar-díjas magyar film témáját idézi, értsd: holokauszt.
Aztán jött a drámai csúcspont.
Havas Henrik még bedobott egy felest, mielőtt berúgta az ajtót, majd az asztalra vágta a coltot. Azt mondta, szolidáris a népszabisokkal, DE.
És az árnyalt véleményeket nem különösebben toleráló Farkasházynál már ettől a „de”-től nagyon elmentek otthonról. Pedig Havas még folytatta is. A tévés műsorvezető a rendszerváltáskor gyűlölte a Népszabit, mert rosszat írtak róla, és szerinte az újságnak nevet kellett volna változtatnia. „Egy pártlap volt, amely benyalt a Horn-kormánynak, és nagyon mérsékelten kritizálta a Gyurcsány-kormányt…”

Budapest, 1995. november 1.
Havas Henrik címzetes államtitkár portréja. Göncz Árpád köztársasági elnök november 1-én hivatalában Horn Gyula miniszterelnök javaslatára címzetes államtitkárrá nevezte ki Havas Henriket, aki a kormányzati tájékoztatás összehangolásával kapcsolatos feladatokat látja el.
Kálmán Olga ekkor elkeseredésében Orbán Viktor KISZ-es múltját emlegetve fenyegette Havast. De mire a mondatot befejezte volna megvillant Farkasházy félelmetes csuklója, és „ne szórakozzál velem!” felkiáltással Havas szeme közé durrantott. Kálmán Olgát életben hagyta. Elfütyült egy Morricone-számot, aztán ellovagolt a reflektorfényben.