Egyöntetű megnyugvás övezi az MSZP-ben, hogy Botka László a nyilvánosság előtt kibékült az általa korábban leárulózott Molnár Zsolttal, és ezzel megszűnt a sajtón keresztüli üzengetés.
A pártban ugyanakkor nagy a tanácstalanság, hiszen ezzel egyáltalán nem oldódtak meg a szövetségi politikával kapcsolatos kérdések – értesült a Magyar Idők elnökségi forrásokból. Mint egyikük fogalmazott: „Laci hiába simította el most az ellentéteket, ettől még nem látszik a hogyan tovább”. Azért sem, mivel Molnár Gyula pártelnök hiába hívta egyeztetésre a haragos feleket, a raportból nem lett semmi. Itt is Botka akarata érvényesült, csakúgy, mint a szegedi „béketárgyaláson” Molnár Zsolttal szemben. Botka úgy vállalta el a szocialisták miniszterelnök-jelöltségét, hogy közös ellenzéki listát akar, azt, hogy az egyéni jelöltek kiválasztásánál ne a párthoz tartozás, hanem a szavazatszerzési képesség számítson.
Szeged polgármestere szerint az új baloldali politikáról is megállapodást kell kötni az ellenzéki szövetség résztvevőinek, eddig azonban valamennyi baloldali ellenzéki párt ajtót mutatott neki, Fizessenek a gazdagok! című programja inkább ellenérzést váltott ki a lehetséges partnerekből. A DK elnökével, Gyurcsány Ferenccel – akit nem akar látni a közös listán – elmérgesedett a viszonya, és nem tudta növelni pártja népszerűségét sem, sőt a legutóbbi mérések szerint az még csökkent is. Ráadásul bár Botka azt állította, hogy lezártnak tekinti konfliktusát Molnár Zsolttal, sikerült elérnie, hogy Molnár helyett Tóth József XIII. kerületi polgármester vezesse a választási felkészülést a fővárosban. A szocialisták sikerembereként emlegetett Tóthot 1994-ben választották meg polgármesterré, ebbéli pozíciójában eddig hatszor erősítették meg. Érdekes, hogy polgármesteri teljesítményét inkább elismerik a jobboldalon, míg Gyurcsány Ferencék valódi ellenlábasként tekintenek rá.
Mindeközben Gyurcsány Ferenc félreérthetetlen módon üzent a széteső MSZP-nek. A DK elnöke bejelentette, hogy elkészítették programjukat és elkezdték 106 egyéni országgyűlési képviselőjelöltjük képzését. „Azzal az ambícióval tesszük a dolgunkat, hogy sokan bennünk lássák a IV. Köztársaság egyik kormányzásra érdemes pártját. Akinek ez kell, azzal örömmel megállapodunk, aki nem kér ebből, annak tiszteletben tartjuk az álláspontját” – írta Gyurcsány. Ugyanakkor jelezte: Orbán leváltása, illetve egy „normális európai polgári demokrácia” létrehozása érdekében pártja a demokratikus ellenzék együttműködését tartja helyesnek, és készek a megállapodásra.