Megkezdte kedden börtönbüntetését Tökölön Császy Zsolt (képünkön), a Sukoró-ügy egyik elítélt vádlottja, aki a fegyintézetbe történő bevonulása előtt Gyurcsány Ferenccel közös sajtótájékoztatót tartott a börtön bejáratánál. A sajtóeseményen a DK elnöke arról beszélt, hogy Tátrai Miklós és Császy Zsolt, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. egykori, a 2008-as sukorói telekcsere-szerződés ügyében elítélt vezetője, illetve helyettese koncepciós per áldozatai, akiknek azért kell börtönbe vonulniuk, hogy „a regnáló hatalom kiélhesse bosszúvágyát”.
– Érintett vagyok az ügyben, mert ezek a fiúk a szabadságukat adták oda, hogy engem hazugságokon keresztül ne lehessen megvádolni – fogalmazott Gyurcsány Ferenc, hozzátéve: politikai foglyoknak tekinti az elítélteket. Közölte: élni fognak a DK-sok a parlamenti képviselői jogaikkal, és rendszeresen ellenőrizni fogják a fogvatartottak körülményeit.
Császy Zsolt úgy nyilatkozott: addig, amíg igazságot nem szolgáltatnak nekik, ennek az ügynek nem lesz vége. Hozzátette, hogy folyamatban van egy alkotmányjogi panasz is az ügyben, de kénytelenek elmenni Strasbourgig is. Tátrai Miklós és korábbi helyettese az ítélet szerint legkorábban büntetése kétharmadának letöltése után kerülhet feltételes szabadságra.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. egykori értékesítési igazgatója kedden bevonult a tököli büntetés-végrehajtási intézménybe
Ismert: Császyt két és fél év letöltendő börtönbüntetésre ítélte harmadfokon a Kúria hűtlen kezelés kísérlete miatt június nyolcadikán, míg Tátrai Miklós volt vezérigazgatót három év börtönnel sújtották; ő már augusztusban megkezdte jogerős büntetése letöltését. Emlékezetes: Gyurcsány Ferenc akkor azt mondta, hogy a volt MNV-vezér helyette vonult börtönbe.
A Sukoró-ügy lényege: még 2008. július 30-án Joav Blum izraeli–magyar üzletember csereszerződést kötött az állam képviseletében eljáró MNV-vel. Blum egy befektetőcsoportot képviselt, amely King’s City néven kaszinóvárost akart építeni a Velencei-tó partjára, Sukoró területén. A megállapodás szerint az állam tulajdonában lévő sukorói telkeket cserélték volna el Joav Blum pilisi és albertirsai ingatlanjaival.
Ha a telekcsere megvalósul, a vád szerint 1,2 milliárd forint kár érte volna a magyar államot.
TIZENKÉT ÉVRE EMELTÉK AZ ELÉVÜLÉSI IDŐT
Egyhangúlag fogadta el a parlament a büntető törvénykönyv módosítását, amely szerint egységesen tizenkét évre emelkedik a korrupciós bűncselekmények elévülési ideje. Ezek közé sorolja a büntető törvénykönyv a vesztegetés és a befolyással üzérkedés különböző nemeit. Az elkövetőket súlyos esetben akár tíz év börtönre is ítélheti a bíróság.