Felépült a betegségéből a Karthago együttes jól ismert zenésze, Gidófalvy Attila, aki a 888.hu-nak nyilatkozva úgy vélte: ideje lenne, hogy a magyar rockzene a jelenleginél jobban a helyére kerüljön.
A magyar rockzene egyik ikonikus alakjának mostanra már nem csak visszanőtt a legendás szakálla, de rádióműsora is van és már új zenéken is dolgozik, amelyeket a Karthago 40. évfordulóját jövő áprilisban megünneplő nagykoncerten élőben is lehet majd hallani.
Gidófalvy Attila kiváló ötletnek tartja, hogy az épülő Magyar Zene Házában lesz egy magyar rockzenei rész is, ahová civil kezdeményezésre relikviák, hangszerek és a magyar rocklegendákról készített fotók és festmények is kiállításra kerülhetnek.
Nem tudom más szavakkal mondani, mint hogy nagyon gratulálok ahhoz, hogy felmerült ez a gondolat. Hiszen elég ha belegondolunk abba, hogy a magyar könnyűzene honnan indult el, hogyan működött, mi adta a hátterét
– tette hozzá a Karthago billentyűse.
A magyar rocklegendák csarnokába tervezett képek közül az egyik már elkészült. Ez a kép Gidófalvy Attilát örökíti meg.
– Én mindig azt szoktam mondani, hogy a rocklegendaság az egy nagyon kényes kérdés. Legendák általában azok szoktak lenni, akik valamilyen szinten már nincsenek itt a Földön velünk. Rájuk mondják, hogy mekkora legenda az az ember.
Ezért különösen nagyon nagy megtiszteltetésnek tartom, hogy életem utolsó harmadában egy olyan dolgot kaphattam a kedves barátaimtól, hogy Székely András festőművész engem is megfestett
– mondta a Karthago zenekarnak a betegségéből nemrég felépült zenészlegendája.
A legendás billentyűsnek határozott véleménye van a zenei tehetségkutató versenyekről is:
– Nagyon kicsi ország vagyunk és vannak ezek a tehetségkutatók is mostanában, ahol seperc alatt bárki felvillanhat. Szerződést kapnak, gyorsan végigfutnak velük, aztán eldobják őket, vége és már jön is az újabb „tehetség”, akit el kell kezdeni nyomni. Aztán meg gond van, amikor kidelegálnak egy magyar csapatot egy nemzetközi eurovíziós fesztiválra. Véletlenül sem tudnak egy olyan csapatot kiküldeni, amelyik minden szinten megállná a helyét. Mindig valami aktuális dolog kell csak. Például az, hogy most szakállam van meg nő vagyok egyszerre, ilyesmik. Mindig valami más kell.
Általában bizonyos érdekcsoportoknak megfelelő zenekarok mennek ki, meg sikeresek ott úgymond.
Annak, hogy a Karthago ennyi időn át együtt tudott maradni szerinte az egymás felé való tolerancia, tisztelet és megbecsülés a titka, amelyek mind nagyon fontos dolgok a zenekarukban.
Gidófalvy Attila a zenélés kívül mellett futballedző is, egy fiatalokból álló utánpótláscsapatot edz, illetve minden szerdán az Érd FM-en a 101,3-on van egy műsora Rockbarlang Gidóval címmel 20-tól 24 óráig.
– Az a fontos – és eddig mi meg tudtuk valósítani – hogy ami belőled jön a színpadon, az életszagú legyen. Addig kell csinálni, ameddig hiteles vagy, ameddig ott van a közönség, a zsűri, aki előtt minden egyes bulin meg kell felelni. És az is fontos, hogyha hazamész, akkor tükörbe tudj nézni. Mi még így vagyunk. Én pedig imádok élni, alkotni, szeretni és szeretve lenni – vélekedett visszatekintve az elmúlt évtizedekre.
A teljes interjú a 888.hu oldalán olvasható.
Gidófalvy Attila 1952. augusztus 20-án született Budapesten. Zenész, zeneszerző, a Karthago, a Lord, a Fáraó, a Cikk-Cakk Company és még számtalan zenekar billentyűse, a magyar rockzene utánozhatatlan és egyedi alakja. Öt filmnek a zenéje fűződik a nevéhez. 2000-ben létrehozta a Pannon Rádiót, amely 2003-ig működött. Hosszú szünet után megalapította a Best of Rock FM rádiót, amely másfél év alatt 770 ezer egyéni IP-címet tudott produkálni negyven országból, de 2012-ben bezárták. 2006-ban megkapta az „Európai Arany Művész Nemzetközi Minőségi Díj”- át a magyar rockzenében nyújtott tevékenységéért.