A költségvetés fedezetet nyújt valamennyi, már végrehajtott intézkedés továbbviteléhez, így a pedagógus-életpályájára és a kapcsolódó bérintézkedésekre is.
A központi költségvetés kiegészítő támogatást biztosít a minősítési eljárás során 2018. január 1-jén pedagógus II., mesterpedagógus vagy kutatótanár besorolással rendelkező óvodapedagógusok, valamint pedagógus II. fokozatba átsorolt, pedagógus-szakképzettséggel rendelkező segítők béréhez. A támogatás az önkormányzatot az általa fenntartott intézményben 2018. január 1-je és 2018. december 31-e között ténylegesen foglalkoztatott óvodapedagógusok és segítők időarányosan figyelembe vett száma alapján illeti meg – olvasható a javaslatban.
Lezárul jövőre a felsőoktatási oktatói, kutatói és tanári bérrendezés, amely 2018-ban további ötszázalékos növekményt jelent, ennek fedezetét ugyancsak tartalmazza a büdzsé tervezete. A középfokú oktatás forrásai 209 milliárd forintról 223 milliárdra bővülnek, az iskolai előkészítés és alapfokú oktatás forrásai 234 milliárdról 238 milliárd forintra nőnek a javaslat szerint. Az önkormányzatok 192,6 milliárd forintot kapnak köznevelési feladatokra, a Klebelsberg Központ pedig személyi juttatásokra 419 milliárdot költhet, míg beruházásokra 9,3 milliárd forintot.
Az állami iskolákban hit- és erkölcstanoktatást szervező bevett egyházat a tanulólétszám alapján ingyenes tankönyv- és átlagbéralapú támogatás illeti meg. Hit- és erkölcstanoktatásra és tankönyvtámogatásra 4,8 milliárd forint szerepel a javaslatban, míg a Nemzeti tehetség programra 3 milliárd forintot szánna a kormány. A felsőfokú oktatás kerete az idei 589 milliárdról 591 milliárdra növekszik.