Sztrájkra, március 15-én újabb tüntetésre, valamint tiltakozó akciókra készülnek a változásokat sürgető pedagógusok és a velük szövetséges szervezetek. Egy esetleges pedagógussztrájkkal kapcsolatban fontos tudni, hogy a vonatkozó jogszabály értelmében – mivel a lakosságot alapvetően érintő tevékenységről van szó – azt csak akkor lehet megtartani, ha a felek megegyeztek az elégséges szolgáltatásokról. Ha ez nem sikerül, akkor a közigazgatási és munkaügyi bírósághoz fordulhatnak, amely meghatározhatja az elégséges szolgáltatások mértékét, és csak ezután lehet megtartani a munkabeszüntetést. Egy Facebook-csoport közben azt szervezi, hogy az oktatási rendszer elleni tiltakozásul a szülők ne küldjék iskolába gyermekeiket február utolsó napján.

A Civil Közoktatási Platform a tiltakozás kifulladásától tart
A munkabeszüntetés helyett a kormány továbbra is a párbeszédet javasolja, amelynek legfontosabb terepe a Köznevelési Kerekasztal, ahová mind a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ), mind pedig a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) meghívást kapott. Rajtuk kívül várják a tiltakozó Tanítanék Mozgalom, illetve a Civil Közoktatási Platform delegáltjait is. A platform első gyűlése után nyilatkozatot is kiadtak a résztvevők, amelyben leszögezték, hogy minden civil szervezet csatlakozását várják. A csatlakozó szervezetek támogatják a Pedagógus Sztrájkbizottság 25, valamint a Tanítanék Mozgalom 4 pontos követeléseit. Bár kinyilvánítják érdekeltségüket a kormánnyal folytatandó tárgyalásokban, három munkacsoportot hoznak létre: az első a további tiltakozásokat szervezi, a második az akut problémákra vonatkozó követeléslistát állítja össze. A harmadik csoport alternatív közoktatási stratégiát állít össze, és új közoktatási és szakképzési törvényt készít.
A rendezvény sajtónyilvános részén felszólalt Mendrey László, a PDSZ elnöke is, aki a sztrájkot nevezte az egyetlen lehetséges eszköznek arra, hogy a hatalom figyelmét felhívják magukra. Arra is kitért, hogy nincs túl sok idejük, mert félő, hogy kifullad a tiltakozási hullám. Egyébként Mendrey László, a TV2 hétfő reggeli műsorában nem tudott válaszolni arra, mikor tekinti okafogyottnak a sztrájk megszervezését. A baloldali és liberális ellenzéki pártok közleményben fogalmazták meg, hogy szerintük a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ megfélemlíti a pedagógusokat, amit elítélnek. A DK két közleményt is kiadott az ügyben, mert elsőre rossz várost és iskolát jelöltek meg. Az ügy előzménye, hogy Pukli Istvántól, a Teleki Blanka Gimnázium igazgatójától néhány órás határidővel egy közérdekű bejelentés miatt jelentést és különböző dokumentumokat kért az illetékes tankerület, amelyet az intézmény az idő rövidségére hivatkozva nem tudott teljesíteni. Azt firtatták, hogy milyen körülmények között maradt el az utolsó két óra, amikor a miskolci pedagógustüntetésre utazott a tantestület. Ez az eljárás jelent meg a sajtóban, és az ellenzéki pártok kommunikációjában támadásként.
Visszautasítja a zuglói Teleki Blanka Gimnázium igazgatójának vádjait a Klik, közleményük szerint Pukli István tudatosan félrevezeti a közvéleményt, amikor azt sejteti, hogy a Klik nyomásgyakorlás miatt vizsgálja, maradtak-e el indokolatlanul órák február 3-án. Mint fogalmaznak: Magyarországon mindenkinek joga van a gyülekezéshez és véleménynyilvánításhoz, azonban álláspontjuk szerint a politikai demonstrációkon való részvétel a gyermekek tanítását semmiben sem befolyásolhatja.