Halász János fideszes képviselő az Országgyűlésben, napirend előtti felszólalásában arra kérte a kormányt, hogy támadja meg a strasbourgi bíróság két migráns ügyében hozott „igazságtalan és elfogadhatatlan” ítéletét, amely szerinte szembemegy a józan ésszel és az uniós joggal, valamint azt is leleplezi, hogy a Soros-szervezetek tízmilliárdokat kereshetnek a „migránsbizniszen”.
A kormánypárti honatya elmondta: a perben a két, az idegenrendészeti eljárás után visszautasított bangladesi migránst a Soros György által támogatott Helsinki Bizottság képviselte, és a bíróság kártérítésként nekik 3 millió forintot, a Helsinki Bizottságnak pedig 2,7 milliót ítélt meg.
Halász János megjegyezte: ha minden egyes visszautasított vagy idegenrendészeti eljárás alá volt migráns miatt beperlik Magyarországot, akkor 15 ezer migránssal és 2,7 millió forinttal számolva a Soros-szervezetek több mint 40 milliárd forintot kereshetnének a „migránsbizniszen”.
Halász János hangsúlyozta: fel kell lépni a Soros-támogatásból működő „ügynökszervezetek” ellen, ezért törvényjavaslatot nyújtanak be az ilyen szervezetek átláthatósága érdekében, amelyről ötpárti egyeztetést is összehívnak.
Dömötör Csaba államtitkár szintén felháborítónak nevezte az ítéletet, amely szerinte jól mutatja, milyen, ha létrejön egy „hajmeresztő koalíció” az embercsempészek, a bevándorlók és az „úgynevezett jogvédők” között. 40-50 milliárdos terhet jelentene – mondta -, ha hasonló pereket indítanának az összes ilyen ügyben.
Mint mondta, a nemzeti konzultációban is a helyet kap a határok védelme és a külföldről pénzelt hálózatok átláthatósága.
Hozzátette: a „Soros-hálózat egyik fő embere” egy internetes portálnak adott interjúban kijelentette, hogy nincs értelme megkérdezni 8 millió embert ezekről az ügyekről. Hogyan hivatkozhatnak ezek a jogvédők ezek után demokráciára? – tette fel a kérdést az államtitkár.