Erdő Péter úgy fogalmazott: „ha ma keresztényként vissza akarunk térni gyökereinkhez”, Jézus Krisztushoz, akkor újra fel kell fedeznünk az ő közösségvállalását népével, és az ő szeretetével kell fordulnunk szenvedő embertársaink felé.
A bíboros hozzátette: a gyógyulni vágyó, a tanítást hallani akaró tömeg, amely Jézust kísérte, a nép, amelynek körében gyógyított, az egész emberiséget jelképezi.
Darvas István, a Bét Jehuda zsinagóga rabbija arról beszélt, hogy az őszinte szívvel elmondott ima és az abba vetett hit az egyik legerősebb kapocs ember és ember között ezen a földön. Háfec Háimnak, az 1838 és 1933 között élt, nagy hatású rabbinak a gondolatait idézve kiemelte: aki azt szeretné, hogy imája mielőbb meghallgatásra találjon, az imádkozzon az egész közösségért, mert a közösségért mondott imát Isten hamarabb hallgatja meg, mint az egyénért mondottat.
Az imaóra elején az egyházi vezetők és a különböző felekezetek képviselői csendben imádkoztak a veronai buszbaleset áldozataiért és a sérültek mielőbbi gyógyulásáért.
A szertartáson részt vettek és imát mondtak a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT) tagegyházainak vezetői és képviselői.
Az ökumenikus imahetet 1908-ban rendezték meg először az egyesült államokbeli Graymoorban. A ma már világszerte megtartott rendezvényhez két évtizede csatlakozott a MEÖT, mára pedig az ország szinte minden településén megszervezik. Az imahetet lezáró zsidó-keresztény imaórát 2012 óta szervezi a Keresztény-Zsidó Társaság és az Avilai Nagy Szent Teréz Plébánia.