A bérunió mellett kampányolt csütörtökön a Jobbik elnöke, aki a Blaha Lujza téri aluljáróban fogadta az alig egy tucat érdeklődőt. Vona Gábor a sajtó munkatársainak nem volt hajlandó nyilatkozni, még a bérunóval kapcsolatban sem lehetett kérdezni a pártelnököt. Megérkezése után azt mondta, a program végén ad lehetőséget a sajtónak. Időközben az Echo Tv munkatársának, valamint az M1 Híradónak egy-egy kérdést mégis megengedett, így kiderült, a választási eredmények tükrében, a kormány leváltása érdekében Vona hajlandó „áldozatot hozni”, és összeállni az LMP-vel, valamint a Momentummal.
Kivárva Vona Gábor béruniós kampányának végét, a Magyar Idők szerette volna megtudni, tulajdonképpen hány aláírást sikerült eddig összegyűjteni a bérunió mellett, de Vona nem akart nyilatkozni. Mikor emlékeztettük azon ígéretére, miszerint a rendezvény végén lehet kérdezni, azt felelte: „ez nem igaz, én azt mondtam, ez nem sajtótájékoztató”. Így az sem derült ki, mit gondol a Jobbik elnöke mindarról, amit Gaudi-Nagy Tamás nyilatkozott a a Magyar Időkben megjelent interjúban.
A nemzeti jogvédő az interjúban élesen kritizálta a Jobbikot, mint mondta: a korábbi radikális erő nem azt az értékrendet vállaló politikát követi, amire felhatalmazást kapott. Gaudi-Nagy Tamás közölte, onnan látja drasztikusan felgyorsultnak a történéseket, amikor Simicska Lajos az ominózus G-nap után közeledett a Jobbikhoz, és ez már nem a néppártosodás része. Az sem, hogy Medgyessy Pétertől kezdve Heller Ágnesen át a balliberális véleményosztók egy jelentős része már a Jobbikkal való szövetkezés szükségességéről beszél.
Sőt a Spinoza Házban tartott minapi, megalázkodó szereplés Vona Gábor részéről minden határon túlment. Hol van mindez a Szent Koronára tett eskü szellemétől? – tette fel a kérdést a párt korábbi országgyűlési képviselője, aki nem is érti, korábbi politikustársai miért nem csapnak az asztalra, hogy eddig és ne tovább. – A Jobbik vezetése gyakorlatilag feladta az önrendelkezését, politikai és gazdasági megállapodást köthetett Simicska Lajossal – vélekedett Gaudi.
Ugyancsak csalódottságának adott hangot a Jobbik jelenlegi irányvonala kapcsán Morvai Krisztina, a párt EP-képviselője, aki a Heti Válasznak adott interjút. A politikus többek közt arról beszélt, nem tudja, jövőre a Jobbikra vagy a Fideszre szavazzon-e, a bevándorlás kapcsán pedig azt mondta, nem biztos abban, a Jobbik ellene van a migrációnak „A Hír TV tulajdonosi háttere és a Jobbik kéz a kézben jár. […] Hogy lehet akkor, hogy ez a tévé tömeges bevándorláspárti üzeneteket közvetít?” – tett fel a kérdést Morvai.
Toroczkai: nem az LMP-re
Én egészen biztosan nem leszek egy Jobbik–LMP–Momentum által alkotott kormány tagja – közölte csütörtökön közösségi oldalán Toroczkai László. A Jobbik alelnöke hozzátette: a párt legutóbbi, keddi elnökségi ülésén nem is született olyan döntés, hogy az LMP-vel vagy a Momentummal bármilyen szövetséget kötnének. – A Jobbik a testületi döntésének értelmében egyedül indul a választásokon. Azzal egyet tudok érteni, hogy a hídon akkor megyünk át, amikor odaértünk – írta a Jobbik alelnöke.