– Amikor tegnap lapunkon keresztül bejelentette, hogy elindul a jövő évi szegedi polgármester-választáson, úgy fogalmazott: Botka László korszaka Szegeden véget ért. Hogy értette ezt?
– Botka korszaka azért ért véget, mert az általa és a szegedi városvezetés által elkövetett hibák, sőt, bűnök ráomlottak és ráomlanak. Ezek maguk alá temetik a városvezetést, élén Botka Lászlóval. A folyamat a parkolási üggyel kezdődött, amelyben elítélték a munkatársait, folytatódott a Szeviép-üggyel, amiben elmarasztalták az udvari beszállítóit, és további büntetőeljárások indulhatnak a következő hetekben, hónapokban. Ez alapján azt gondolom, hogy Botka László 2019-re már nem lesz abban a helyzetben, hogy ő a szegediek bizalmát kérje egy polgármester-választáson.
– Botka László és Ujhelyi István MSZP-s európai parlamenti képviselő ellen nem folyik eljárás, ön a Szeviép-ügyben is ismeretlen tettes ellen tett feljelentést.
– Ez így van, azonban úgy gondolom, a Szeviép-ügyben olyan terhelő bizonyítékok kerülnek majd elő az elkövetkező időszakban, amelyek megalapozzák Botka László büntetőjogi felelősségre vonását is. Sőt, Botkát két ingatlantranzakció miatt is felelősségre vonhatják majd. A dorozsmai nagybani piac és az újszegedi Napfény fürdő fejlesztéseibe több száz milliós, illetve milliárdos tételeket ölt bele a szegedi önkormányzat, adófizetői és uniós pályázati pénzekből, majd mélyen áron alul értékesítették az ingatlanokat.
– Valóban elképzelhetőnek tartja, hogy a Szeviép- vagy más ügyekben újabb vezető szegedi balliberális politikusokat is eljárás alá vonhatnak?
– Igen, meggyőződésem, hogy a Szeviép-ügyben mindketten a hatóságok látókörébe kerülnek majd. Ujhelyit nehezebb lesz eljárás alá vonni, mert védi a mentelmi jog, de Botkát rövid határidővel elővehetik.
– Az ügyeket, pereket és ítéleteket látva sikeresen bontja le Botka rendszerét Szegeden. Nem tart attól, hogy az emberek beskatulyázzák emiatt?
– Tény, hogy az elmúlt években inkább a korrupcióellenes küzdelmemről voltam ismert Szegeden, de éppen ezért jelentettem be háromszáz nappal az önkormányzati választás várható időpontja előtt az indulásomat, mert kellő időt akarok adni a szegedieknek arra, hogy megismerjék a Mindenki Szegedért Mozgalom programját.
– Mit tenne polgármesterként Szabó Bálint, az építő?
– A szegediekkel közösen összeállított helyi program megvalósításához a kormányzat támogatásával kezdenénk hozzá. A mindenkori szegedi polgármesternek nemcsak lehetősége, hanem kötelessége is együttműködni a megválasztott magyar miniszterelnökkel és a kormánnyal. Ami a legfontosabb, hogy a jelenleg élhetetlen várost élhetővé kell tenni, itt elsősorban a tömegközlekedésre, a parkolási helyzetre és a közlekedési viszonyokra gondolok. A húsz éve minden szegedi választáson megígért új Tisza-híd megépítése kulcsfontosságú. Emellett be kell kapcsolni Szegedet az ország vérkeringésébe, mert miközben Magyarország gazdaságilag szárnyal, ebből Szeged semmit nem profitál, sőt, az elmúlt nyolc év vesztese volt. Olyan városok mögé szorult, mint Kecskemét és Miskolc. Szegeden a fejlődés egyetlen gátja maga Botka László.
– Ön független polgármester-jelöltként indul. Számít arra, hogy a választáson civil szervezetek vagy pártok is támogatják majd?
– Abban bízom, hogy számos civil szervezet mellett a pártok is támogatni tudják a célkitűzéseinket. Ami a legfontosabb, hogy ez a program kizárólag a kormányzat, a miniszterelnök támogatása mellett valósítható meg.