Múlt szerdán, az erdők világnapján indult el és április 22-ig, azaz a Föld napjáig tart az Országos Erdészeti Egyesület (OEE) kampánya, amely az erdők és a klímaváltozás kapcsolatára igyekszik ráirányítani a figyelmet, közölte lapunkkal a szervezet. A tájékoztatás szerint a Petőfi rádióban és a Sláger FM-en, illetve különféle online médiafelületeken és a közösségi oldalakon lehet majd találkozni a szakmai társulás üzeneteivel.
Az OEE szerint fontos leszögezni: a legösszetettebb földi életközösségnek számító erdőségek a klímaváltozás következményeként egyrészt jelentős változásokon mennek keresztül, másrészt viszont a több évszázados múltra visszatekintő hazai erdőgazdálkodás tudatos szakmai tevékenységével, a társadalom odafigyelésével együtt fenntartható eszközt jelenthet a klímaváltozás káros, saját bőrünkön érezhető hatásainak mérséklésében is.
Egyetlen idős tölgyfa – ami hazánkban igen elterjedt fafaj – naponta csaknem ötven felnőtt ember szükségletét kielégítő oxigént termel.
Szentpéteri Sándor, az OEE ügyvezető igazgatója az emberek felelősségét emelte ki. – Senki sem dughatja homokba a fejét, mert mindezek nem rajtunk kívül álló, tőlünk független folyamatok: napi életvitelünkkel és hozzáállásunkkal befolyásoljuk, befolyásolhatjuk őket.
Ha gondosan tájékozódunk, egyúttal okosan sáfárkodunk a környezeti örökségünkkel, akkor élhető környezetet hagyhatunk örökül utódaink számára is. Akik azonosulni tudnak a programunk szellemiségével, és szívesen részt vennének családtagjaik, barátaik, ismerőseik és a hazai nyilvánosság figyelmének felhívásában, azok az egyesület honlapján is megnézhetik, sőt onnan le is tölthetik az egyes témákhoz tartozó, a Facebookon is könnyedén megosztható, terjeszthető plakátokat és a vonatkozó képanyagokat is – fejtette ki.
A kampány négy tematikus blokkja nyolc témakört tartalmaz. Ezekben találkozhatunk majd ismeretterjesztő és figyelemfelhívó tartalmakkal, amelyek több oldalról és aspektusból is rávilágítanak a klímaváltozás és a hazai erdők kényes és szoros kapcsolatára. A témakörök a Szénmegkötés, a Hőmérséklet-csökkentő hatás, a Változó környezet, az Idegen fajok, az Éltető víz, az Oxigéntermelés, az Örök erdő és a Rajtad is múlik! címet viselik – derült ki az OEE tájékoztatásából.