A Jobbik szerint teljes agyrém Medgyessy Péter felvetése – nyilatkozta lapunknak Mirkóczki Ádám. A szóvivő úgy fogalmazott: részükről egyszerűen elképzelhetetlen, még a legelvadultabb ötletelés során sem merülhetne fel, ahogy eddig sem történt ilyen és nem is fog, kizárt egy ilyen típusú összefogás. Kiemelte: „egyetlenegy bukott gazemberrel”, tolvaj párttal vagy politikussal sem akarnak összefogni. Hozzátette: ez igaz a mostani Fidesz–KDNP-re, és igaz az MSZP-re, a DK-ra, a volt kormánytagokra, pártbéli politikusokra is. Elmondta, hogy pártja fogja leváltani a jelenlegi kormányt és helyreállítani a jogrendet. Szávay István, a Jobbik országgyűlési képviselője csütörtöki tájékoztatóján lapunk kérdésére elmondta, hogy a volt „D–209-es, megpuccsolt szocialista miniszterelnök” jobban tenné, ha az Alstom-üggyel foglalkozna. Mint ismert, a brit csalás elleni hivatal, az SFO vádirata szerint az Alstom 2006–2007-ben 2,2 milliárd forintnyi kenőpénzt juttatott két cégen keresztül BKV-s döntéshozóknak, hogy a cég nyerje meg a metrókocsitendert. Lapunk kiderítette, hogy az Alstom tanácsadás címén mintegy 180 millió forintot utalt Medgyessy Péter volt szocialista kormányfő cégének.
Nyakó István, az MSZP sajtófőnöke lapunknak azt mondta: semmilyen módon nem kívánnak reagálni Medgyessy Péter volt miniszterelnök szavaira. Szocialista forrásaink viszont arról számoltak be, nem értenek egyet Medgyessy Péterrel, és kizártnak tartják, hogy ilyen összefogás létrejöjjön. Információink szerint a párt vezető politikusai szerint ez nem járható út, mert a Jobbik ideológiai távlatai nem egyeztethetők össze az MSZP értékrendjével. Havas Szófia lapunknak azt mondta, ő továbbra is finnyás marad a radikális párttal szemben, különösen azért, mert feljelentették az orosz állami televíziónak adott, 1956-tal kapcsolatos nyilatkozata miatt. Medgyessyre utalva megjegyezte: reméli, hogy nem a partvonalon kívülről fognak bekiabálni mások.
Botrányt okozott a Jobbikban a hanukalevél
Törést okozott a radikális pártban Vona Gábor levélváltása Köves Slomóval. Úgy tűnik, a Jobbikban nem mindenki ért egyet az elnök gesztusával, amit a főrabbi után a párt vecsési szervezete is visszautasított. Ismert, hogy Köves Slomó gyakorlatilag kétségbe vonta Vona köszöntésének őszinteségét, hivatkozva a zsidósággal szembeni korábbi megnyilvánulásokra.
A Fidesz alelnöke szerint azonban nem lenne példa nélküli a magyar történelemben Gyurcsány Ferenc és a Jobbik, azaz a szélsőbal és a szélsőjobb egymásra találása. Gulyás Gergely hozzátette: az utóbbi időben Vona Gábor számos tanújelét adta annak, hogy semmi más nem számít neki, mint a hatalom megszerzése. A politikus felidézte, hogy a radikális párt fokozatosan szembefordult azokkal az elvekkel, amelyeket korábban képviselt.
A háttérből nagy erővel nyomják az ellenzék minden szereplőjét a kormánypártok elleni összefogásra azok, akiknek csillapíthatatlan a hatalomvágyuk, vagy elveszítették a józan ítélőképességüket az Orbán-fóbia miatt – közölte lapunkkal Harrach Péter. A KDNP frakcióvezetője szerint érdemes elgondolkozni azon, vajon milyen közös értékrendje lehet a Jobbiknak és az MSZP-nek.
Emlékezetes, a Jobbikal való összefogásról elsőként Karácsony Gergely beszélt. A Párbeszéd társelnöke már 2011-ben úgy fogalmazott: „lassan eljutunk odáig, hogy arról kell majd beszélnünk: a teljes parlamenti ellenzék a Jobbiktól az LMP-n át az MSZP-ig, ha csak egy kicsit jobban teljesít, mint 2010-ben, közösen támogatott egyéni jelöltekkel könnyedén kétharmadot csinálhat ebben a rendszerben. Ehhez az kell, hogy Zagyva György Gyula és Gyurcsány Ferenc is egy hajóban evezzen egy ideig.” Az SZDSZ egykori alapítója, Haraszti Miklós májusban azt nyilatkozta: a baloldalnak össze kellene fognia a Jobbikkal, hogy közösen rászorítsák a kormánypártokat egy arányosabb választási rendszer kialakítására. A szintén egykori szabad demokrata politikus, Kőszeg Ferenc egy elemzésében úgy fogalmazott: „Orbán ellenében még Vona Gáborra is lehet szavazni.”
A Magyar Idők szerette volna megtudni a DK álláspontját, de Gréczy Zsolt szóvivőt lapzártánkig nem értük el. Gyurcsány Ferenc májusban a Somogy Megyei Hírlapnak beszélt arról, 2018-ban előfordulhat, hogy a baloldal, a Jobbik és a Fidesz–KDNP egyike sem szerzi meg a voksok ötven százalékát, s nyílt koalíciót sem köthetnek egymással. Gyurcsány Ferenc egy kaposvári lakossági fórumon arról is beszélt, hogy ha a szavazók sokasága azt akarja, akár az ördöggel is szövetkezik.
TILTAKOZIK A RADIKÁLISOK HOLDUDVARA