Napokon belül elindul a nemzeti konzultáció, amely a családok védelméről szól – mondta a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára vasárnap Budapesten, sajtótájékoztatón.
Dömötör Csaba kiemelte, a konzultációval kijelölhetik a jövőbeni családtámogatási intézkedések alapjait.
„Egyúttal erős üzenetet küldhetünk: azt az üzenetet, hogy Európa megújulása elképzelhetetlen a családok megerősítése nélkül”
– fogalmazott.
Az államtitkár kiemelte, ha erősek a családok, akkor a bevándorlást és a népességcserét támogató erőknek kisebb mozgásterük van.
„Szerintük a bevándorlás Európa jövője, szerintünk viszont a gyermeket nevelő erős családok”
– hangoztatta Dömötör Csaba.
Az államtitkár a tájékoztatón elmondta:
az már eldőlt, hogy a fiatal házaspárok támogatása, a gyermekvállalás további ösztönzése és a gyermeket vállaló nők munkavállalásának kérdése is helyet kap a konzultációs kérdőíven.
Az államtitkár rámutatott, a kormány azért döntött a konzultáció elindítása mellett, mert az európai és a magyar politika legfontosabb vitapontja: eldönthetik-e mások helyettünk, kivel élhetünk együtt.
„Brüsszel ezt helyettünk akarja eldönteni. A bürokraták támogatják a bevándorlást, többek között arra hivatkozva, hogy az megoldaná a népesedési problémákat”
– mondta, kiemelve, hogy Magyarország nem akar bevándorlást, nem akar népességcserét.
Dömötör Csaba emlékeztetett rá, hogy 2010 óta a kormány számos olyan intézkedést hozott, amellyel támogatta a gyermeket nevelő családokat.
2019-ben már nem kevesebb, mint 2000 milliárd forint áll rendelkezésre családtámogatási intézkedésekre, ez az összeg pedig immár duplája a 2010-esnek – sorolta az adatokat a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára.
A kormány azt szeretné elérni, hogy Magyarország családbarát ország legyen
– tette hozzá Dömötör Csaba.
Kérdésekre válaszolva az államtitkár közölte, a kérdőívről szóló egyeztetések a napokban lezárulnak, a végleges változatról a kormány ad majd részletes tájékoztatást.
Elmondta: hasonló kiadásokkal számolnak, mint az eddigi konzultációk során, a végleges költséget az határozza meg, mennyien vesznek részt rajta.
A konzultáció alapján hosszú távú intézkedéseket terveznek, mert nem szeretnék, ha még egyszer előfordulna az, ami az első polgári kormány időszaka után, hogy jól működő otthonteremtési és családtámogatási intézkedéseket felszámolnak – hangsúlyozta az államtitkár.
Dömötör Csaba szólt arról is, hogy
a nemzeti konzultáció Európában is példaértékű kezdeményezés, ami beváltotta a hozzá fűzött reményeket.
Jó lenne, ha más európai országokban is élnének ezzel a lehetőséggel, mert akkor nem lenne ekkora szakadék a kormányzó erők és az állampolgárok között – jegyezte meg Dömötör Csaba.