Az öregedő Fidesz hadat üzent a fiataloknak, az egyetemeknek, az EU-nak és a civil társadalomnak – mondta napirend előtt az elmúlt napok utcai megmozdulásairól Tóth Bertalan. Az MSZP frakcióvezetője szerint a tüntetéshullám annak a jele, hogy „kezd betelni a pohár”, egyre többen értik, hogy „sorosozással” nem lesz több munkahely, migránsozásból nem lehet megélni, a Fidesz által terjesztett gyűlölettől nem lesz jobb hely Magyarország. – Az MSZP a tüntetők mellett áll – jelentette ki Tóth.
A Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára válaszában hangsúlyozta: a tüntetések bizonyítják, hogy Magyarország szabad ország, demokrácia, bárki szervezhet demonstrációt, „pöröghet hajnalig az Oktogonon”, és a szocialisták kormányzásával ellentétben senkinek nem kell attól tartania, hogy rárontanak, rálőnek. Dömötör Csaba ugyanakkor egyértelművé tette azt is, hogy a szólás és a gyülekezés szabadsága nem jelent felhatalmazást középületek megrongálására, mint azt az „elborult Gulyás Márton tette”. – A baloldal bátorítja ezt az agressziót – jelentette ki Dömötör. Szerinte a nemzeti politika össztűz alatt van, az ellenzék brutális eszközökkel készül a választásra.

Kósa Lajos úgy véli, versenyképességünket veszélyezteti brüsszel
Kósa Lajos arról beszélt, hogy az Európai Bizottság egy olyan rendelettervezetet készít elő a villamos energiával kapcsolatban, amelynek alapján az ármeghatározás nemzeti helyett uniós szinten történik majd. A Fidesz frakcióvezetője kiemelte, nem egyszerűen csak sokkal többet kell majd fizetni az áramért, de a terv veszélyezteti az ország versenyképességét és a GDP növekedését is. – A rendelettervezet ellen minden erővel fel kell lépni – jelentette ki. Aradszki András, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára közölte: a kormány mindent megtesz azért, hogy ne szűnjön meg a villamos energia árának hatósági megállapítása. Az Országgyűlés igazságügyi bizottsága tegnap igent mondott a „külföldről támogatott szervezetek átláthatóságáról” című törvénytervezetre, amiről ma kezdi meg a vitát a Ház.
„Teljesen nyilvánvaló, hogy Brüsszel veszélybe akarja sodorni a rezsicsökkentést” – ezt Hollik István mondta sajtótájékoztatóján. A KDNP-s politikus szerint ha a hatósági ármegállapítás megszűnik, az egyet jelent a magyar rezsicsökkentés megszüntetésével. Hogy ezt elkerüljék, úgynevezett „szubszidiaritásvizsgálatot” kezdeményeznek, hogy kiderüljön, megfelel-e a javaslat annak az uniós elvnek, amely szerint a döntéseket mindig a lehető legalacsonyabb szinten kell meghozni. Mindeközben a Kormányzati Tájékoztatási Központ közölte, hogy eddig az állampolgárok nagyjából harmada kapta meg a konzultációs küldeményeket, de bő egy hónappal a határidő előtt már így is 112 ezer kérdőívet visszaküldtek a kormánynak. Az internetes válaszadásokkal együtt a résztvevők száma a 140 ezret közelíti. Ez időarányosan magasabb részvételi hajlandóságot jelent, mint a bevándorlásról szóló 2015-ös konzultáció esetében.