Három Cisco Webex Board eszközt adott át a Budapesti Műszaki Szakképzési Centrumnak tegnap a Hálózati Tudás Terjesztéséért Programiroda Alapítvány, amelyeket egyelőre kísérleti jelleggel használnak egy éven keresztül három iskolában. A várakozások szerint az eszköz komoly fejlődést hozhat az oktatáson belüli kommunikációban, lehetővé teszi például, hogy három szakgimnázium tanulói egy időben bekapcsolódjanak az oktatásba, így a diákok kipróbálhatják a digitális tananyagfejlesztést, készíthetnek videókat, amelyeket megoszthatnak egymással.
A hazai szakképzés fejlesztése azért is nagyon fontos, mert a digitalizáció terjedését elősegítő hálózatok és a kapcsolódó informatikai infrastruktúra üzemeltetéséhez képzett szakemberek szükségesek, akikre hatalmas igény mutatkozik szerte a világon, így Magyarországon is.
– A szakképzésben a készségekre építve kell oktatni, és olyan alapokat biztosítani, amelyre a specializációt rá lehet építeni – mondta Pölöskei Gáborné, az Innovációs és Technológiai Minisztérium szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára tegnap Budapesten.
Kifejtette: hatalmas kihívást jelent az iskoláknak, hogy megfeleljenek a XXI. század elvárásainak, többek között olyan szakmákra kell felkészíteniük a tanulókat, amelyek jelentős része még tulajdonképpen nem is létezik. Pölöskei Gáborné hangsúlyozta: az informatika beépülése az oktatásba legalább olyan jelentőségű, mint az „ábécé-vetés” megtanulása.