Nem leszünk gyarmat! – ez volt az üzenete az első Békemenetnek még 2012-ben. Azóta már összesen hat alkalommal vonultak utcára az emberek, hogy kiálljanak Magyarországért.
Volt olyan, amikor egy kilométeres, kígyózó sorban meneteltek a résztvevők. Amerre a szem ellátott, magyar zászlót lehetett látni.
A szervezők azt mondják: az üzenet nem változott. A hetedik Békemenet is azért indul el, hogy azt demonstrálják: a magyarok biztonságos életet szeretnének és kiállnak szabadságuk és függetlenségük mellett.
A kezdeményezéshez a Fidesz és a KDNP is csatlakozott. A Békemenet déli 12 órakor indul a Bem térről, onnan a Margit híd, Nyugati tér és az Alkotmány utca érintésével vonulnak át a résztvevők a Kossuth térre, ahol csatlakoznak az állami megemlékezéshez. 14 órakor a Parlamentnél Orbán Viktor mond beszédet.
A közmédia beszámolójának videofelvétele elérhető a hirado.hu oldalra kattintva.
Magyarország szuverenitása mellett áll ki a Békemenet
Az eseményre legalább 200 ezer embert várnak a szervezők. Lengyelországból különvonatot is indítanak, így azzal számolnak, hogy több mint ezer lengyel is részt vesz a vonuláson. A szervezők hangsúlyozták, hogy a Békemenet az elmúlt nyolc év eredményei melletti kiállást is jelent.
Az eddigi Békemenetek legfőbb célja az volt, hogy az ország szabadsága, függetlensége és nemzeti szuverenitása mellett álljon ki
– mondta ifj. Lomnici Zoltán, a CÖF szóvivője az M1 Ma reggel című műsorában. Hozzátette, eddig alapvetően belpolitikai ügyek nem motiválták a Békemenetet.
Megjegyezte, hogy most azonban eljött az a pillanat, amikor számos olyan hír látott napvilágot, hogy feltételezhetően veszélyben van Magyarország önrendelkezése. Ezért egy kritikus civil tömeg békésen végigvonul a Bem tértől a Margit hídon és az Alkotmány utcán át a Parlamentig
– szögezte le ifj. Lomnici Zoltán.
Hozzátette, ez egy folyamatos tanúságtétel a nemzeti értékek és az elmúlt nyolc év eredményei mellett.
Ifj. Lomnici Zoltán úgy fogalmazott, ha figyelembe vesszük az ENSZ migrációs csomagját, a brüsszeli javaslatokat vagy a belga miniszterelnök nyilatkozatát, akkor érdemi párhuzam vonható az első Békemenet és a mostani között. Hogy ennek nagyobb a tétje, az onnét szűrhető le, hogy soha nem látott provokációs áradat és támadás-sorozat indult meg a Békemenettel szemben. Emlékeztetett arra, hogy például Bayer Zsoltot konkrétan megfenyegették.
A műsorban elmondta, hogy bár az idei Békemenettel szemben erőteljesebb szóbeli támadások vannak, a rendezvény évről évre több százezres tömeget mozgat meg. Ifj. Lomnici Zoltán szerint ezért nincs esély arra, hogy a megmozdulást komolyabban meg lehetne zavarni.