A budapesti tüntetéssel egy időben öt vidéki nagyvárosban, Debrecenben, Miskolcon, Győrben, Szegeden és Békéscsabán is vonulásos demonstrációkat jelentettek be a túlóratörvény ellen tiltakozók. A szervezők közölték, hogy valamennyi tüntetésen felolvassák egy „névtelen köztisztviselő” levelét, amelyben a szerző egyebek mellett arról értekezik, hogy bár 2006–2013 között több tiltakozó akciót is szervezett, most nem lehet ott, mert „hétfőn már ki lenne rúgva”.
Helyszíni beszámolók szerint Szegeden néhány tucat érdeklődőt vonzott a délután négy órára a Rákóczi térre meghirdetett tiltakozás, és ez volt a helyzet Békéscsabán is, ahol ugyanebben az időpontban kevesebb mint százan demonstráltak. Mintegy ötszázan jelentek meg a debreceni, a Hajdú-bihari Napló szerkesztőségéhez meghirdetett demonstráción, amelynek résztvevői a helyi Fidesz-székházhoz vonultak, amit a rendezvény zárásaként meg is dobáltak hógolyóval.
Veszprémben mintegy száz fő sétált tiltakozásképpen békés körülmények között egy órán keresztül a városban. Miskolcon a szervezők becslése alapján csaknem kétszázan demonstráltak, míg Győrben közel hétszázan jelentek meg a Széchenyi téren. A győri tüntetéshez az előzetes bejelentés szerint csatlakozott az Audi Hungária Független Szakszervezet is.
Bojkottálnák a törvényt
Botka László, Szeged MSZP-s polgármestere szombaton közleményben jelentette be, hogy Szeged nem alkalmazza a túlóratörvényt, valamint bojkottra hívja a munkáltatókat és az önkormányzatokat. Botka szerint a Fidesz a munka törvénykönyve módosításával embertelen helyzetbe hozta a magyar munkavállalókat, ezért azonnali és határozott lépéseket kell tenni. A polgármester bejelentette: határozatot terjeszt be a helyi közgyűlés elé, amely megtiltja a rabszolgatörvény alkalmazását, amely 14 önkormányzati tulajdonú vállalatot, illetve összesen több mint kétezer munkavállalót érint.
A szocialista politikus felhívására a baloldal támogatásával szeptemberben megválasztott XV. kerületi polgármester, Németh Angéla közölte: az őt támogató frakciókkal közösen olyan javaslatot terjeszt be a következő testületi ülésre, amely az önkormányzati intézmények, cégek esetében tiltja a túlóratörvény alkalmazását.
Bojkottálná a törvény végrehajtását Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke is, aki kezdeményezte a párt polgármesterei által vezetett településeken, hogy sem az önkormányzatnál, sem az önkormányzati cégeknél ne alkalmazzák a túlóratörvényt, egyúttal közölte: szombaton félpályás útlezárást szerveznek a Tesco gyáli központjához, hogy nyomást gyakoroljanak a törvényt tollba mondó multikkal szemben is.