A közel 45 évig érintetlen, elhanyagolt Széll Kálmán tér – volt Moszkva tér – modern arculatú, magas szolgáltatási színvonalú, rendezett, akadálymentes és zöld közösségi térként újult meg mintegy 5,3 milliárd forintos fővárosi, kormányzati és uniós forrásból. A metróépületet – vázszerkezetének kivételével – teljesen visszabontották, majd egy modern arculatú, könnyed hatást keltő, tágas üvegfalú létesítménnyé alakították át. A kereskedelmi funkciókat a téren épült új szolgáltatóépületbe, illetve támfalépületbe helyezték át.
Átalakították az autóbusz-végállomásokat és a villamosmegállókat, a közúti sávokat, a teret és a felújított Várfok utcát mozgólépcsővel kötötték össze. Az üzemi terület jelentősen csökkent, a zöldfelület és a gyalogosok számára kialakított burkolt felületek nőttek. A téren és környékén futó gyakorlatilag összes közművezetéket kicserélték. Modern utastájékoztató és információs rendszereket telepítettek a tér több pontján.

Az egykori Moszkva tér nemcsak nevében változott meg, nagyvárosi közlekedésre és életre alkalmas hellyé formálódott
Fotós: MTI/Földi Imre
Az átalakított tér a budai fonódó villamoshálózatnak köszönhetően a korábbihoz képest több közlekedési kapcsolatot kínál, a villamos, a metró és a buszok mellett Mol Bubi bérbicikli-gyűjtőállomást is kialakítottak, kerékpárutat is építettek. A felújítás során előkészítették a teret arra, hogy a fogaskerekű vasút új végállomása is ide kerüljön a vonal rekonstrukciója után.
A Széll Kálmán tér tágabb környezetében is fejlesztéseket végeztek, illetve folytatnak. A babakocsival közlekedők, valamint a kerekesszékesek mindennapjait is megkönnyíti, hogy akadálymentesítették a Széna teret, a Vérmező utat és a Dékán utcát.
A 2008-ban gyanús körülmények között privatizált, Postapalotának is nevezett Krisztina Távbeszélőközpont épülete évtizedes hányattatás után modern iroda- és szolgáltatóközpontként nyithat újra. A Buda-palota fejlesztés közel nyolcmilliárd forint magántőkéből valósul meg.
A II. kerületi önkormányzat hozzávetőlegesen egymilliárd forint EU-s támogatásból és 400 millió forint önrészből újította fel 2010-ben a Keleti Károly utcát, a Mechwart ligetet és a Lövőház utcát. A Lövőház utca egy szakaszát sétálóutcává alakították, amely mára fontos közösségi találkahely lett éttermeinek, szórakozóhelyeinek köszönhetően.

Fotós: Mirkó István
A Széll Kálmán tértől egy villamosmegállóra jelenleg is folyik az első Orbán-kormány idején a Ganz Művek-telep helyén létrehozott Millenáris Park bővítése. A Millenáris egyik Ganz-épületében, a Teátrumban közel ötmilliárd forintos beruházással lel végső otthonra a Nemzeti Táncszínház. A Margit körúti, volt Gazdasági Minisztérium helyén újabb 2,5 hektáros zöld parkkal bővül a Millenáris. Az 500 férőhelyes mélygarázst is magában foglaló projekt a területszerzéssel együtt több mint húszmilliárdos fejlesztést jelent.
A Millenáris Széll-kapunak is nevezett fejlesztéssel jelentősen csökken a környezeti terhelés, friss levegőhöz jut Buda egyik legforgalmasabb csomópontja.