Baka András számos átpolitizált perben ítélkezett az elmúlt években: az általa vezetett kúriai tanács utasította el például a kormány felülvizsgálati kérelmét a Századvég-szerződések ügyében, ami attól válik igazán pikánssá, hogy a volt főbírót Strasbourgban és más uniós fórumokon is támogató Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) az iratok kiadását követelő újságírónő mellett vett részt az eljárásban.
Ismert, hogy Baka András a Legfelsőbb Bíróság megszűnésével elvesztette hivatalát. Az újonnan felállított Kúria élére azért nem kerülhetett, mert nem tudott felmutatni hazai ítélkezési gyakorlatot – a rendszerváltozás előtt jogelméleti munkával foglalkozott, majd az Emberi Jogok Európai Bíróságának (EJEB) tagjává választották.
Ő azonban azt állította: politikai leszámolás áldozata, a kormányt illető kritikái miatt távolították el, s volt munkahelyén, a strasbourgi törvényszéken pert indított Magyarország ellen. Az ügyben, sőt már azt megelőzően is kiállt mellette a TASZ és két másik szervezet, a szintén Soros Györgyhöz köthető Eötvös Károly Közpolitikai Intézet és a milliárdos támogatását élvező Helsinki Bizottság.
Végül az EJEB-et sikerült meggyőzniük, és a testület elmarasztalta Magyarországot. Ha nem is ennyire látványosan, de a magyar igazságszolgáltatás állapotáról szóló jelentésében a volt főbíró pártját fogta a Transparency International is.
Ezek után alappal kérdőjelezhető meg, hogy Baka képes-e valóban elfogulatlan ítéletet hozni a TASZ-t, a Transparencyt, illetve a kormányt érintő perekben. Márpedig a tanácselnök gyakran dönt ilyen ügyekben. A közelmúltban a sportegyesületeknek juttatott pénzügyi támogatások ügyében hozott a Transparency Internationalnek kedvező döntést, s ugyanezt történt, amikor a MKB Bank tulajdonosi szerkezetére vonatkozó adatok kiadásáról kellett határozni.
Ugyancsak Baka tanácsa járt el egy V. kerületi ügyvédi szerződések kiadása érdekében indított ügyben. A felperes a Transparency, a szervezet jogi képviselője pedig a Helsinki Bizottsággal is szorosan együttműködő Karsai Dániel volt. Baka a Budapesti Ügyvédi Kamara 2014-es tisztújítása nyomán indult eljárásban sem jelentett be elfogultságot, ehelyett letárgyalta és az EJEB előtt őt képviselő ügyvéd számára kedvező határozattal zárta le az ügyet. Nem erősíti a bíróságok függetlenségébe vetett közbizalmat, hogy egy TASZ-os levélből kiderült: amikor a szervezet pert vesztett, számon kérte a Kúria elnökén, hogy nem Baka volt a tanácselnök.
Egy bizonyos: Baka a Kúriát vezető Darák Péter támogatása nélkül nem tárgyalhatna efféle ügyeket.