Vasárnap este hét órára gyakorlatilag véget ért az Alkotmány utcába meghirdetett, a munka törvénykönyvének módosítása miatt bejelentett tüntetés. A demonstrálók átmentek a Kossuth térre, farkasszemet néztek a rohamrendőrökkel, majd megvilágított képernyőjű mobiltelefonokat tartottak a magasba, és elindultak az MTVA több mint hat kilométerre lévő óbudai, Kunigunda utcai székházához. A néhány ezer fős tiltakozó menet elején és végén rohamrendőrök haladtak, mellettük pedig készenléti és budapesti rendőrök vonultak. Az élbolyban Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő menetelt, aki egy hete már szervezett egy demonstrációt az MTVA-hoz.
Hadházy szerint azért indultak a Kunigunda utcába, hogy ott tiltakozzanak a szerinte egyoldalú tájékoztatás miatt, mivel a közszolgálati televízió „el akarja hallgatni a rabszolgatörvény miatt kirobbant tiltakozóhullámot”. A demonstrálók között felbukkant mintegy 150, a párt zászlóját lengető jobbikos is, akik „mi vagyunk a többség!” felkiáltással a Lánchídon mentek át Budára, majd a Batthyány térről HÉV-vel utaztak tovább.
A vasárnapi demonstrációk a fővárosban már délután elkezdődtek. A Momentum a Lendvai utcai Fidesz-székháznál, az ellenzéki pártok és néhány szakszervezet a Hősök terén gyülekezett, de itt jelentek meg a Szabad Egyetem Facebook-mozgalom és a Hallgatói Szakszervezet szimpatizánsai is. A három csoportosulás külön-külön indult el az Andrássy úton az Oktogon felé, majd a körúton a Nyugati pályaudvar irányába. Mintegy ezer diák a Nyugati téren le is táborozott, majd általános sztrájkot követelt.
Az ellenzéki pártok, a DK, az MSZP – karöltve a Jobbikkal –, a Párbeszéd és néhány szakszervezet, köztük a Szolidaritás az Alkotmány utcába tartott. Az utca végén, a Kossuth tér felé felállított pódiumnál a mintegy hétezer tiltakozó részvételével zenés-táncos mulatság kezdődött, némi „Orbán, takarodj” és „mocskos Fidesz” jelszavakkal vegyítve. A felvezetőt dirigáló rasztahajú zenész súgógépről olvasta a buzdítónak szánt mondatokat, a ritmusos zene megmozgatta a fagyban tüntetőket. Este fél hatkor befutott a Momentum brigádja is, a háromtucatnyi demonstráló nem vegyült a pártokkal, és nem is vonult együtt velük.
A Nyugati téren időközben befejeződött diáktüntetésről néhány százan még a mellékutcákon át este fél hét körül a Kossuth térre érkeztek, ahol egész délután mindössze száz-százötven járókelő téblábolt. A Szabad Média január 1-jéig bejelentett sátránál tízen demonstráltak, s az időközben hadrendbe állt rohamrendőröket mustráló sétálókkal együtt mintegy kétszázan voltak a téren. Ezt a létszámot duzzasztották fel az egyénileg érkező diákok, hozzájuk csatlakoztak az Alkotmány utcából mintegy hatezren, s ők indultak aztán az MTVA-hoz.
A világhálón a történteket kommentálók többször is elégedetlenkedtek a szervezéssel. Sokan nem értették, hogy miért nem fogott össze valamennyi tiltakozó, egyesek pedig azt kifogásolták, hogy súlytalanok voltak az ellenzéki pártok és szakszervezetek felszólalói, és miért indult el a tömeg „olyan messzire”, az MTVA-hoz.