A XV. kerületben szeptember 30-án rendeznek időközi polgármester-választást, miután áprilisban parlamenti képviselővé választották a városrész addigi, DK-s polgármesterét, Hajdu Lászlót. A Fidesz–KDNP jelöltje László Tamás, akinek ellenfelét, a hivatalosan civil jelöltként induló Németh Angéla alpolgármestert a DK, az MSZP, a Liberálisok és a Párbeszéd is támogatja. A Munkáspárt saját jelöltet indít.
Szeptember végén Kőbánya 6. számú választókörzete önkormányzati képviselőt választ. A Momentum által meghirdetett ellenzéki együttműködés mögé az MSZP és a DK is beállt: nem indítanak saját jelöltet Kovács Róbert ellen. Szombathelyen október 14-én lesz időközi önkormányzati képviselő-választás, mivel a több mint egy éve előzetes letartóztatásban ülő Czeglédy Csaba, az Éljen Szombathely!–MSZP–DK–Együtt politikusa elveszítette mandátumát.

Sára Botond magabiztos győzelmet aratott Józsefvárosban
Fotó: Bach Máté
Az április 8-i, újabb Fidesz–KDNP kétharmadot hozó országgyűlési választás óta megtartott időközi önkormányzati megmérettetései a kormányoldal stabil, döntő fölényét mutatják. Július 8-án a józsefvárosi polgármester-választáson Sára Botond, a Fidesz jelöltje aratott nagyarányú győzelmet a baloldal által támogatott volt SZDSZ-es jelölt ellen, aznap a Belvárosban is elsöpörte az ellenzék által támogatott jelöltet a kormánypárt a helyi képviselő-választáson.
Július 15-én Miskolcon, Veszprémben és Sopronban aratott nagy diadalt a Fidesz–KDNP. Július 22-én Békéscsabán nyert a konzervatív induló, 29-én pedig Szerencsen választottak fideszes polgármestert, utóbbi városban érdekes módon kihívót sem tudott, akart indítani az ellenzék. Augusztus 12-én Pásztó választott kormánypárti többségű testületet és polgármestert.
Ugyanazon a napon Felcsúton is a Fidesz–KDNP jelöltje lett polgármester. A veszprémi LMP-s és a soproni MSZP-s indulón kívül mindenütt magukat függetlennek mondó jelöltek mögé állt be az ellenzék.