A főpolgármester kiemelte: Budapest az eddig névtelen park elnevezésével ismét tanúbizonyságát adta a közös történelmi sorsból eredő magyar-lengyel barátságnak. A magyar főváros a névadással is azt kívánja kifejezni, hogy elkötelezett a két ország kapcsolatának további ápolásában – tette hozzá.
A névadásra a világirodalom talán legismertebb lengyel költője születésének 220. és a lengyel függetlenség visszaszerzésének 100. évfordulóján kerül sor – közölte Tarlós István, aki beszédében hosszan méltatta Adam Mickiewiczet.

Tarlós István főpolgármester, Bús Balázs Óbuda-Békásmegyer polgármestere és Jerzy Snopek lengyel nagykövet (b-j) az Adam Mickiewiczről elnevezett park avatásán Budapesten, a III. kerületben
Fotó: MTI/Soós Lajos
Elmondta, hogy a forradalmi szabadságvágyát versekbe foglaló művész Lengyelország széttagoltsága miatt – néhány hónaptól eltekintve – egész életében kénytelen volt hazájától távol élni és alkotni. A lengyel nemzet azonban győztesen került ki az évszázados próbából, az ezt lehetővé tévő hősies harc pedig nem csak a csatatéren folyt – húzta alá a főpolgármester.
Jerzy Snopek köszönetet mondott a főpolgármesternek és a Fővárosi Közgyűlésnek, amiért a tavaly, év végén megfogalmazott kérésükre parkot neveztek el a lengyel nemzet egyik legnagyobb alakjáról, aki „lángoszlopként vezette népét a szabadság felé”.
A lengyel nagykövet emlékeztetett, Petőfi Sándornak Varsóban szobra van, emellett egy utca és egy iskola is a magyar költő nevét viseli.