– Újdonság, hogy az idei tanévben sikerült elindítanunk az angol nyelvi képzést, amely ingyenes minden hallgató számára, ez a diploma megszerzését segíti, továbbá újdonság az is, hogy korábban harminc főnek adtunk ösztöndíjat az előkészítő szakaszban, most negyvenöt fő kaphat – tájékoztatta lapunkat Zichyné Belinszky Katalin, a Kisvárda Közösségi Felsőoktatási Képzési Központ igazgatója.

A diákok a legkorszerűbb eszközök segítségével tanulhatnak
Fotó: Kerekes Tibor
Ismertetése szerint olyan nagy az érdeklődés a turizmus-vendéglátás szak iránt, hogy ősztől elindítják a felsőoktatási szakképzés keretében is. Mint mondta, a Debreceni Egyetem kutatói nagyon komoly anyagot készítettek arról, milyen turisztikai fejlesztések voltak Kelet-Magyarország térségében, és a munkaerőpiaci trendeket figyelembe véve indul el az oktatás.
– A jövő tanévben kezdődik a közgazdászképzés, szintén a Debreceni Egyetemmel, már most óriási az igény a hallgatók és a Kelet-Magyarország térségében lévő magyar és nemzetközi cégek részéről, s további igények vannak még gépészmérnök és minőségirányítási mérnök iránt is. Már most száz gépészmérnök kaphatna munkát Kelet-Magyarország térségében, kiemelten Nyírbátorban – hangsúlyozta az igazgató, aki elárulta, hogy terveik között szerepel a duális képzés bevezetése is, valamint azt, hogy jövő év februárjától, keresztfélévben, az Óbudai Egyetemmel közösen mérnök-informatikus levelező alapképzést indítanak.
A Kisvárda Közösségi Felsőoktatási Képzési Központ a képzőhelyet biztosítja, koordinálja az oktatást, felmérik a térség gazdasági szereplőinek igényeit. – Nem egy „elfekvőt” csináltunk, hanem egy minőségi felsőoktatási képzést, amely a világ bármely táján megállná a helyét – fogalmazott Zichyné Belinszky Katalin.
Kérdésünkre elmondta, hogy a náluk, helyben tanuló diákok ugyanolyan diplomát kapnak, mint azok, akiket az anyaintézménynél képeznek. Aki például agrármérnöknek jelentkezik, az a Debreceni Egyetem diplomáját kapja, mert ők hirdették meg ezt a szakot, aki pedig élelmiszermérnök szeretne lenni, az a Szent István Egyetemtől kap majd diplomát, ha náluk tanul.
Már érettségi után lehet jelentkezni, és sokszor magasabb pontszámmal vesznek fel diákokat, mint az anyaegyetem.
– A kormány célja az volt az ilyen jellegű képzési központok létrehozásával, hogy felgyorsítson egy folyamatot, amely a gazdaság szereplőinek munkaerőigényére reagál, vagyis az egyetemeknek nem kell helyben akkreditálniuk a képzéseket, hanem a központ hozza ide a legjobb szakemberekkel együtt, mert intézményünk tényleg komolyan veszi az innovációt – hívta fel a figyelmet Zichyné Belinszky Katalin.