Mindenütt jó, de a legjobb otthon – tartja a közmondás. Mintha azonban a mondat első felének jelentése kezdene veszíteni az igazságából, míg az utóbbi egyre inkább felértékelődik. Ahhoz, hogy jól érezzük magunkat, nem árt, ha biztonság vesz körül minket. Ez akkor is igaz, ha turistaként utazunk valahova. Persze ebben is vannak kivételek.
Létezik olyan, hogy katasztrófaturizmus. Akik ennek hódolnak, szándékosan utaznak háborús, instabil övezetekbe. Jó dolgukban izgalomra vágynak, nekik ez a szórakozás.
Már szárba szökkent az úgynevezett gettóturizmus is. A kalandvágyók felkeresik a szegénynegyedeket, például Jakartában vagy Rio de Janeiróban, és „gyönyörködnek” a szeméthalmokban, romos környezetben.
Egy biztos, a turisták többsége nem tartozik a fent említettek táborába. Ha egy országnak nincs másra építhető „vonzereje”, akkor a gazdaságának sem lesz az idegenforgalom a húzóereje. Olyannyira nem, hogy amikor 2015-ben Budapest egyes részeit megszállták a migránsok, kimutathatóan visszaesett a fővárosban töltött külföldi vendégéjszakák száma. Tapasztalhattuk, hogy milyen az, amikor a bevándorlók tömege összezsúfolódik. Arra is emlékezünk, hogy a Keleti pályaudvarnál történteket igyekeztek az Orbán-kormány lejáratására felhasználni.
Azt próbálták sulykolni, hogy a rendőrség milyen brutálisan bánik a menekültekkel, nem restek a vonatsínek közé lökni a gyermekét féltő szülőt sem. Hogy nem történt ilyen? Az akkor nem volt érdekes.
Azóta kerítés épült az ország déli határszakaszára, a kormány pedig a nemzetközi ellenszél ellenére mindent megtesz annak érdekében, hogy a három évvel ezelőtt tapasztalt események ne ismétlődhessenek meg. Azért, mert Magyarországon nem találkozunk migránsok tömegeivel, az nem jelenti azt, hogy annak veszélye elmúlt. Milliók várnak arra, hogy elinduljanak Európába. Az unió és az ENSZ pedig azon dolgozik, hogy ennek zöld lámpát adjon. Diktátumként kellene elfogadni minden kormánynak, hogy a migráció jó és megállíthatatlan.
Vitathatatlan, hogy abban az országban, ahol emelkedik a bevándorlók száma, ott nő a bűncselekmények száma is. Erre példa Bécs, ahol több mint háromszor magasabb a bűnözési ráta, és ötször gyakoribbak a szexuális bűncselekmények, mint Budapesten. Úgy, hogy Ausztria ebben az évben már kénytelen több mint hatszázmilliárd forintnak megfelelő eurót költeni a migrációból fakadó feladatokra. Kedves liberális honfitársak, számoljanak utána, hogy ebből a pénzből mennyi lélegeztetőgépet lehetne megvenni!
Tanulságos riportot közölt a minap az M1. Egy műsorban megszólalt Natalie Contessa, aki a migrációs helyzet miatt negyven év után költözik vissza Svédországból hazánkba. Elmondta, hogy Stockholmban a bevándorlással kapcsolatos információk felét nem közlik a sajtóban, a rendőrök pedig nem urai a helyzetnek. Olyannyira nem, hogy közülük egyre többen felhagynak a munkájukkal, mert őket sem védik meg. Azaz: már nem szolgálnak és nem védenek.
A magyar gazdaság kiemelt ágazata a turizmus. Rekordokat dönt az ide látogató vendégek száma. Ezt erősíti majd az új országmárka kialakítása. Az első körben Budapestre fókuszáló kampány májusban kezdődik, és 12 külföldi országot céloz meg. És bizony, ebben hangsúlyt kap, hogy nálunk nemcsak csodálatos látnivalókat találni, hanem itt biztonságban érezheti magát mindenki. Migránsturizmussal viszont nem tudunk szolgálni. Aki arra kíváncsi, keresse fel valamelyik nyugat-európai vagy skandináv országot, de előbb kössön életbiztosítást!